فرهنگی

«یک فنجان دمنوش با رامین شاملو» از خیابان یک طرفه تا تصویر زندگی

سمیرا سبزی_خبرنگار

رامین شاملو متولد ۶۴ در همدان است، او فارغ التحصیل در رشته ارشد، مهندسی کشاورزی است. علاقمندی او به هنر از یازده سالگی و با موسیقی آغاز و با مجری گری به اوج می رسد
رامین شاملو در گفتگو با جام جم می گوید: در کودکی و در دوران مدرسه تکخوان گروه سرود بودم و زیر نظر اساتیدی همچون مهرداد نصرتی وشهرام خوش صفت موسیقی را آموزش دیدم
او ادامه می دهد: در سال ۹۱ و در افتتاحیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با سعید مسکنی آشنا و برای تست مجری گری به سیمای همدان رفتم و پذیرفته شدم و کارم با اجرای برنامه خیابان یک طرفه با ماهیت شهروند گزارشگری از سیمای همدان آغاز شد.
شاملو خاطر نشان می کند: اولین برنامه ای که به صورت حرفه ای شروع به کار کردم، مستند علم و زندگی بود که هنوز هم در شبکه های مختلف ملی پخش می شود و پس از آن وارد برنامه ای شبانه به نام شب غربی شدم که یک برنامه زنده بود.
این مجری همدانی با اشاره به اجراهای دیگر خود در برنامه های مختلف همانند سیمای ورزش، ایوان الوند،هوای تازه،امروز اظهار می کند: یکی از پر بیننده ترین اجراهای من برنامه هگمتانه و پس از آن ایوان الوند بود، که بیننده خودش را بین مخاطبین پیدا کرد

رامین شاملو که قرار است در هفته آتی روی آنتن شبکه دو سیما برود، درباره این برنامه می گوید:از روز یکشنبه با برنامه تصویر زندگی از شبکه دو سیما، همراه با محسن آزادی و نیلوفر امینی در خدمت مردم ایران خواهیم بود.
این مجری همدانی در خصوص تفاوت بازیگر و مجری گری اظهار می کند: مجری صادقانه در کنار مردم قرار می گیرد و با آنان گفتگو میکند و تنها فاصله بین مجری و مردم لنز دوربین است، ضمن اینکه در اجرا همه چیز در لحظه اتفاق می افتد، مجری یعنی در لحظه بودن و مدیریت هر آنچه در اطرافش اتفاق می افتد، هر چند بنده معتقدم مجری هم یک بازیگر است با این تفاوت که نقش خودش رو بازی میکند. و یه ارتباط گر که نبضِ «جامعه» و دغدغه هایش را در دست دارد و «مخاطب» و انتظارات او را میشناسد.
شاملو در پاسخ به این سوال که کار دیگر مجریان را چطور ارزیابی می کنید اذعان می کند: بنظرم دو نوع نگاه در حوزه اجرا و مجری داریم، یکی نگاه «کلاسیک و سنتی» که بیشتر صدای خوب، تصویر خوب، شمرده سخن گفتن و حفظ زبان معیار را مد نظر دارد. نوع دیگر، نگاهی «نو» بحساب می آید، نگاهی که ارتباط و اجرا را عمیق تر، زیر پوستی تر و البته فراتر از موازین ظاهری می داند. البته این به معنی نفی استاندارهای حرفه ای و مورد توافق نیست، بلکه جذبه پنهان ارتباط­ گر مد نظر است.
رامین شاملو در پایان این گفتگو که با صرف یک دمنوش به پایان رسید می گوید: در مسیر موفقیت هایم یقیناً همه کسانی که در این سالها در مسیر زندگیم قرار گرفتند به نوعی امروزم را شکل دادند تا مخاطبانی که تشویق کردند و انرژی بخشیدند، دوستانی که انتقاد کردند و با یادآوری ضعف ها فرصت ترمیم نسبی آنها را فراهم کردند و در نهایت خانواده ام که همیشه همراهم بودند،بی تاثیر نبودند.

شایان ذکر است،شاملو یک برنامه در شبکه ۱ با نام بیقراران و در شبکه جام جم برنامه دهکده تندرست را اجرا کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
عضویت در کانال تلگرام جام جم همدان
بستن