شهری

“جمع آوری بیش از 8000 مورد سد معبر و تعطیلی 3000 مورد ساخت و ساز غیر قانونی در شش ماهه نخست اول سال 97”

‍ 🔷 حسین مردانی در بازدید کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان از مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری عنوان کرد :

🔷 جمع آوری بیش از 8392 مورد سد معبر توسط واحد رفع سدمعبر ، 3127 مورد صدور اخطاریه ، ضبط لوازم ، ابزار آلات و جمع آوری بیش از 267 مورد مصالح ساخت و ساز غیر قانونی توسط واحد کنترل ساختمان ، اجرای 14 حکم تخریب و 87 حکم پلمپ صادره از کمیسیون ماده صد توسط واحد اجرای احکام ، اخذ 75 مورد حکم تخریب ، 13 مورد حکم پلمپ و 134 مورد تشکیل پرونده توسط واحد فنی از اقدامات شش ماهه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان میباشد.

🔷 سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری همدان در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت و اضافه کرد در این مدت واحد رفع سد معبر اقدام به جمع آوری دستفروشان و بساط گستران گنجنامه و ساماندهی آنها در بازارچه بوستان شهید ساعی نموده است.


🔷 وی ادامه داد با توجه به انتخاب همدان بعنوان پایتخت گردشگری آسیایی در سال 2018 و نیز در پیش بودن برگزاری اجلاس جهانی گردشگری (UNWTI) در آبان ماه و نیز مطالبات عموم شهروندان دستفروشان و بساط گستران میدان آرامگاه باباطاهر ، بلوار فرشچیان ، میدان حضرت امام (ره) ، میدان آرامگاه بوعلی بصورت کامل جمع آوری و پیاده راه اکباتان و بوعلی در ساعات روز پاکسازی شده است ، ضمن اینکه چرخیهای میوه فروش خیابان شهدا و باباطاهر نیز ساماندهی گردیده اند.

🔷 ایشان به انتقال پرنده فروشها به مکان در نظر گرفته شده در محوطه پشت ترمینال سابق همدان اشاره و افزود دیوارکشی این محوطه جهت بازارچه پرنده فروشها در دستور کار شهرداری قرار دارد.

🔷 مردانی به انتقال بساط گستران کهنه فروش پیاده راه اکباتان به محوطه نظربیک بصورت موقت اشاره و افزود با همکاری و اقدامات کارشناسی شده سازمان ساماندهی مشاغل شهری تعداد بازار روزها جهت کلیه دستفروشان و بساط گستران سطح شهر همدان جانمایی و افزایش خواهد یافت.

🔷 حسین مردانی در ادامه به اقدامات واحد کنترل ساختمان اشاره و ابراز کرد گشت های سیار خودرویی و موتوری بصورت شبانه روزی و بدون وقفه اقدام به کنترل ساخت و سازهای غیر قانونی در محدوه ، حریم و باغات حاشیه شهر نموده و با عوامل ساخت و ساز غیر مجاز بدون اغماز و تبعیض برخورد خواهند کرد.

🔷 ایشان کلیه اقدامات انجام شده مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری را بر حسب وظیفه ذاتی و قانونی شهرداری برشمرد و افزود مجری تبصره 1 بند 2 ماده 55 و ماده 100 قانون شهرداریها ، واحد رفع سد معبر و کنترل ساختمان میباشد ، که انجام هر چه بهتر این قوانین نیاز به همکاری کلیه دستگاههای اجرایی علی الخصوص دستگاه محترم قضایی ، نیروی انتظامی ، جهاد کشاورزی ، بهداشت ، اصناف و نیز عموم شهروندان دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرام جام جم همدان
بستن