فرهنگی

نایب رئیس کمیسیون ‌حقوقی مجلس: حق مالکیت جهانی «انگور» به نام ملایر ثبت شد

محمد‌ کاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ملایر ثبت جهانی انگور را یک فرصت خواند و معرفی انگور و کشمش ملایر در سطح ایران و ‌جهان، ثبت حق مالکیت جهانی برای این‌ محصول شهرستان و برند سازی را از اهداف اساسی ثبت جهانی انگور ملایر دانست.

وی با بیان اینکه برخی کشورها نام ‌کشمش ملایر را جعل و محصول خود را به نام کشمش این شهر به فروش می‌رساندند تصریح کرد: با ثبت جهانی انگور ملایر ما می‌توانیم در سطح جهانی از برند انگور و ‌کشمش ملایر حفاظت کنیم.

کاظمی با تاکید بر اینکه طرح اولیه ثبت جهانی انگور ملایر بیش از دوسال است که تهیه و به نمایندگی فائو فرستاده شده گفت: با حضور کارشناسان سازمان خوارو بار کشاورزی ملل متحد در 24 آبان ‌ماه امسال بررسی نهایی انجام و با پیگیری مستمر نمایندگان و‌ مسئولان استانی و شهرستانی جهاد کشاورزی در 10 آذر ماه، مجوز ثبت جهانی انگور ملایر از سوی فائو صادر شد.

نماینده ملایر در مجلس دهم با بیان اینکه ثبت جهانی انگور ملایر به اسم انگور دره جوزان به ثبت رسیده است ابراز کرد: نامگذاری انگور ملایر به این عنوان به دلیل مرغوب‌ترین انگور این‌منطقه و با توجه به ارزش غذایی و مزه ویژه‌ای است که دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در کانال تلگرام جام جم همدان
بستن