دسته‌بندی نشده

نان مردم همدان از گندم تولیدی خود استان تامین می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: نان تولیدی مردم استان حدود دو سال است که از محصول خود استان تامین می‌شود.

شهرام پرورش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: سالانه حدود 5 میلیون تن محصولات کشاورزی در همدان تولید می شود که 4 میلیون تن از این میزان شامل محصولات زراعی و باغی می‌شود و به دنبال کار کاربردی و علمی در این تولیدات هستیم و هم و غم خود را تامین امنیت مواد غذایی در جامعه قرار داده‌ایم.

وی بیان کرد: موضوع تولیدات در استان با توجه به سطح زیر کشت موجود اهمیت بالایی دارد و همین امر سبب شده تا به دنبال کارهای پژوهشی در این بخش باشیم و نیازمندی‌های خود را به این حوزه سفارش دهیم تا راهبردها را به ما انتقال دهند و ما این پژوهش‌ها را در مرحله اجرا به بهره‌برداران منتقل کنیم.

پرورش عنوان کرد: حدود 3 تا 3.2 میلیون تن محصولات زراعی با بیش از 40 نوع در استان تولید می‌شود که سال گذشته رکورد خوبی در تولید گندم داشتیم و در این بخش به دنبال کیفیت علاوه بر کمیت هستیم و حدود دو سال است که نان تولیدی مردم استان حدود دو سال است که از محصول خود استان تامین می‌شود 628 هزار تن گندم مازاد بر نیاز تولید شده که از سوی مراکز خریداری شده و امسال کمترین سن زدگی را در محصولات خود داشتیم که با بهره گیری از دانش بوده و به دنبال کمترین میزان مصرف سموم در مزارع هستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
عضویت در کانال تلگرام جام جم همدان
بستن