دسته‌بندی نشده

پرونده مرگ مادر باردار در بیمارستان بوعلی همدان رسیدگی می‌شود

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان بابیان اینکه رسیدگی به پرونده مرگ مادر باردار در بیمارستان بوعلی همدان آغاز شده است، گفت:به شهروندان اطمینان می‌دهم که به طور جدی و با دقت نظر بالایی به این پرونده مهم رسیدگی می‌کنیم .

علیرضا مدرکیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در همدان، اظهار داشت: بلافاصله بعد از وقوع این اتفاق ناگوار در بیمارستان بوعلی، پیگیری‌های ما آغاز شد و موضوع پرونده را به دادستانی انتظامی سازمان اعلام کردیم.

وی با بیان‌ اینکه این برای رسیدگی به این پرونده نیازی به شاکی خصوصی و شکایت بستگان بیمار متوفی نیست، ابراز کرد: دادستانی انتظامی سازمان به شکل مستقل به این موضوع ورود کرده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان تصریح کرد: در حال حاضر بررسی پرونده توسط دادستان انتظامی سازمان آغاز شده و با چندین فرد دخیل در پرونده نیز مصاحبه شده است.

مدرکیان با تاکید بر اینکه برای رسیدن به نتیجه قطعی باید منتظر جواب نهایی پزشکی قانونی باشیم، گفت: به محض دریافت نتیجه از پزشکی قانونی،  پرونده به هیئت‌های انتظامی برای صدور رای تحویل داده می‌شود.

وی افزود: اگر خانواده بیمار هم  شکایتی داشته باشند می‌توانند از طریق دادسرای عمومی پیگیری کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ابراز کرد: در مجموع اگر قصوری متوجه موضوع باشد، در هیئت‌های انتظامی شامل آیین نامه‌های کیفری انتظامی ما خواهد شد.

مدرکیان با تاکید بر اینکه مرگ مادر کمتر از  یک فاجعه نیست، اظهار داشت: از آنجاکه این مادر باردار سابقه ابتلا به هیچ گونه بیماری را نداشته است بنابراین رسیدگی به جزییات این پرونده در فضایی کارشناسی و با دقت نظر بالایی انجام می‌شود.

وی افزود: در اولین جلسه رسیدگی، این پرونده در اولویت بررسی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز برای آن جلسه فوق‌العاده تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی همدان ابراز کرد: دو یا سه هفته پس از اعلام نظر پزشکی قانونی، این پرونده را  به نتیجه  قطعی می‌رسانیم.

مدرکیان گفت: به شهروندان همدانی این اطمینان را می‌دهم که به طور جدی و با دقت نظر بالایی به این پرونده مهم رسیدگی می‌کنیم و نتایج آن به مردم اعلام می‌شود.

در روز چهارشنبه هفته گذشته، یک مادر باردار پس از زایمان و انتقال به بخش، حین تزریق آمپول آنتی بیوتیک که با دستور مستقیم پزشک تجویز شده است به کما رفته و پس از ساعاتی جان خود را از دست می‌دهد و تنها نوزادش را تنها می‌گذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
عضویت در کانال تلگرام جام جم همدان
بستن